Sekti siuntą
/ Registruotis
LT EN RU

Užsisakius „Siuntų Guru“ siūlomas siuntų, siunčiamų ne į Europos Bendrijai priklausančias šalis, siuntos turi būti deklaruojamos muitinėje. Tam, kad muitinės formalumai vyktų sklandžiai, reikia užpildyti muitinei skirtą  sąskaitą. Jeigu neturite savo sąskaitos formos, ją  rasite ČIA.

Muito mokestis priklauso nuo gavėjo šalies įstatymų. Muitinės darbuotojai susisieks tiesiogiai su siuntos gavėju, į šį procesą ,,Siuntų Guru” nėra įtraukta. Muitinimo formalumai netaikomi tuo atveju, kai siunčiami dokumentai.

Primename, jog siuntos, siunčiamos Europos Sąjungos ribose, nėra apmokestinamos muito mokesčiais.

 

Siunčiant ne į Europos Sąjungą

Kiekvienas siuntėjas, siunčiantis siuntą ne į Europos bendrijos šalis, privalo turėti Ekonominių operacijų vykdytojų registracijos ir identifikavimo (EORI) kodą.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, jog vienoje valstybėje narėje suteiktas EORI kodas galioja ir kitose valstybėse narėse, todėl nuolat papildomai registruotis ir gauti EORI kodo nereikia. Siųsti prašymą dėl EORI kodo suteikimo reikia tik tuo atveju, jei pirmą kartą siunčiate  ne į Europos Bendrijos šalis, vėliau muitinė pati matys Jums suteiktą EORI kodą. 

Norint gauti Ekonominių operacijų vykdytojų registracijos ir identifikavimo (EORI) kodą – kreipkitės į artimiausią teritorinę muitinę. Dėl EORI kodo suteikimo  galima kreiptis:

Muitinės departamentas - (8 5) 236 2312; (8 5) 236 2387;

Vilniaus TM - (8 5) 235 6223; (8 5) 235 6226;

Kauno TM - (8 37) 304 271; (8 37) 304 275; (8 37) 304 277; 

Klaipėdos TM - (8 46) 390 082; (8 46) 390 109.

 

Ar turite Ekonominių operacijų vykdytojų registracijos ir identifikavimo (EORI) kodą, galite pasitikrinti ČIA

Primename:

  • Jei pasirinkote „Express“ paslaugą (siuntinį siunčiant ne į Europos Sąjungos šalį), muitinimo klausimais bendrauti reikėtų tiesiogiai su siuntos gavėju.  Fiziniai asmenys el. paštu turi atsiųsti asmens dokumento kopiją ir EORI kodą, juridiniai asmenys – EORI kodą.
  • Jei pasirinkote „Economy“ paslaugą (siuntinį siunčiant už Europos Sąjungos ribų), Eksporto deklaracija papildomai kainuos 18 EUR + 5 EUR už kiekvieną prekių grupę. Ši suma bus įskaičiuota į pristatymo kainą. Taip pat turėsite užpildyti ir pasirašyti Sutartį Muitinei bei Sutartį EORI kodui gauti (pavyzdį, kaip pildyti sutartį fiziniam ar juridiniam asmeniui EORI kodui gauti, rasite ČIA). Fiziniai asmenys taip pat turi atsiųsti asmens dokumento kopiją. Užpildytas sutartis reikia siųsti el. paštu info@siuntuguru.lt

 

Informacija apie siuntos turinį

Prekių aprašas

Aprašas skirtas muitinės darbuotojus supažindinti su siuntos turiniu. Aprašas turi paaiškinti, kas yra siunčiama, kokia siuntos sudėtis ir kam ji bus naudojama (jei reikia). Aprašas turi būti parengtas laikantis aiškumo ir logiškumo principų, jame privalo būti išvardyti visi siuntoje esantys daiktai.

Tarifų kodai

Suderintosios sistemos (SS) kodai klasifikuoja prekes, todėl muitinės darbuotojai žino, kokie mokesčiai, muitai ir kontrolė gali būti taikomi. Tai neprivaloma, bet nurodžius kodą išmuitinimas vyksta greičiau.

Tiksliai įvertinta siunta

Net jei daiktas yra mėginys, dovana ar grąžinama prekė, jis turi vertę (bent jau gamybos savikainą), kuri turi būti kuo tiksliau nurodoma. Jei muitinė suabejos Jūsų įvertinimu, ji gali užlaikyti siuntą ar net skirti baudą. Dar vienas patarimas: nurodykite prekių vertę ta pačia valiuta, kurią nurodėte sąskaitoje.

Kilmės šalis

Kilmės šalis nurodo, kur prekės buvo pagamintos. Pažymime, kad kilmės šalis ir siuntėjo šalis gali skirtis. Kai kuriais atvejais gali prireikti kilmės sertifikato. Norėdami daugiau sužinoti apie kilmės sertifikatą, kreipkitės į artimiausius prekybos, pramonės ir amatų rūmus.

SEO paslaugos - Taurusmedia.lt